Uudised

Helle Tamme raamat kutsub esile nostalgiat: “Briljantkäe” stsenaarium sündis Pärnus

Arvustab Heli Tooman, Tartu ülikooli Pärnu kolledži turismimajanduse emeriitdotsent.

Igal raamatul on oma lugu, viis, kuidas autor seda jutustab, ajaline ulatus, ja lugejad, keda see lugu kõnetab ja kellega kõneleb.

Helle Tamme mahukas raamat “Toominga – tänav Pärnus” kõnetab, puudutab sügavalt ja kutsub esile nostalgiat eelkõige neis, kes on kasvanud Pärnus ja Pärnuga. Mina kuulun selle põlvkonna hulka ja seepärast pakkus see raamat mulle palju äratundmisrõõmu, aga ka mõtlemisainet.

Sooviksin väga, et raamat jõuaks ka noorema generatsiooni pärnulaste lugemislauale ja avaks neile Pärnu vaatenurgast, millele nad varem pole tähelepanu pööranud või oluliseks pidanud.

Loe veel

Uus raamat: Helle Tamm „Toominga – tänav Pärnus”

Toominga – tänav Pärnus“ algab autori teekonnaga üürikorterist ja kommunaalkorterist vanemate ehitatud majja Toominga tänavas – tänavale, mille asukoht määras elukutse ja kujundas põhiteema.

„Toominga – tänav Pärnus“ viib lugeja välissuvitajate hulgas ihaldatud Toominga tänavale, mis on tuntuks saanud kui Oistrahhi-tänav – üleilmselt kuulsa viiuldaja ja pedagoogi David Oistrahhi kaudu. Kuid sellel lühikesel tänaval suvitas rohkelt teisigi tuntud persoone ja „Toominga – tänav Pärnus“ koosnebki kirjanduslikest portreedest Pärnus XX sajandi teises pooles Toominga tänava majas nr 8 suvitanud markantsetest isikutest. Sel viisil on üritatud sõnas ja pildis pisutki avada üht tollal olulist peatükki Pärnu kui suvituslinna ajaloos ja seda lootuses, et leidub järgijaid – mälestustel, teatavasti, on kombeks ähmastuda…

Raamat on illustreeritud rohkete piltidega.

Ajakirjanikuna töötanud Helle Tamm on varem kirjutanud kuus elulooraamatut:

„Ülle Ulla“ (1976) ja „Inge Põder“ (1978) „Teatriteede“ sarjas, Eesti NSV Teatriühing, kirjastus Eesti Raamat; „Larissa Lužina“ (1980) ja „Vija Artmane“ (1984) „Väikese fimiraamatu“ sarjas, Eesti Raamat; „Ita Ever“ (1991), Eesti Teatriliidu vahendatud väljaanne, Eesti Raamat; „Eldar Rjazanov“ (2007) – tema 80. sünniaastapäevaks kirjutatud, autori kirjastatud.

Raamat Eldar Rjazanovist

Eldar Rjazanov www.helle-tamm.euRaamatukaupluste lettidele peaks ilmuma filmiraamat, mille nimitegelaseks on Eldar Rjazanov ja seda tema 80nda sünnipäeva eel – ta on sündinud 18. novembril 1927.

Kes ta on?

Vt ka RAAMATUD ja ARTIKLID

 

 

Loe veel

webwise