Aprill 2023

Uus raamat: Helle Tamm „Toominga – tänav Pärnus”

Toominga – tänav Pärnus“ algab autori teekonnaga üürikorterist ja kommunaalkorterist vanemate ehitatud majja Toominga tänavas – tänavale, mille asukoht määras elukutse ja kujundas põhiteema.

„Toominga – tänav Pärnus“ viib lugeja välissuvitajate hulgas ihaldatud Toominga tänavale, mis on tuntuks saanud kui Oistrahhi-tänav – üleilmselt kuulsa viiuldaja ja pedagoogi David Oistrahhi kaudu. Kuid sellel lühikesel tänaval suvitas rohkelt teisigi tuntud persoone ja „Toominga – tänav Pärnus“ koosnebki kirjanduslikest portreedest Pärnus XX sajandi teises pooles Toominga tänava majas nr 8 suvitanud markantsetest isikutest. Sel viisil on üritatud sõnas ja pildis pisutki avada üht tollal olulist peatükki Pärnu kui suvituslinna ajaloos ja seda lootuses, et leidub järgijaid – mälestustel, teatavasti, on kombeks ähmastuda…

Raamat on illustreeritud rohkete piltidega.

Ajakirjanikuna töötanud Helle Tamm on varem kirjutanud kuus elulooraamatut:

„Ülle Ulla“ (1976) ja „Inge Põder“ (1978) „Teatriteede“ sarjas, Eesti NSV Teatriühing, kirjastus Eesti Raamat; „Larissa Lužina“ (1980) ja „Vija Artmane“ (1984) „Väikese fimiraamatu“ sarjas, Eesti Raamat; „Ita Ever“ (1991), Eesti Teatriliidu vahendatud väljaanne, Eesti Raamat; „Eldar Rjazanov“ (2007) – tema 80. sünniaastapäevaks kirjutatud, autori kirjastatud.

webwise